תושבי להבים יצאו לריצת מחאה על אובדן המשילות בנגב

בחודשים האחרונים אנו עדים יותר ויותר להרמת ראשם של פושעים ברחבי הנגב המפרים את שלוותם של תושבי היישובים הסמוכים להם. לאחר שתושבי להבים הבינו שעליהם להקים קול מחאה כנגד הפשיעה באזורם, חברו התושבים למחאה משותפת. התושבים החליטו כי המחאה דורשת פעילות ייחודית כזו שתמשוך אליה את הציבור הרב שמאס במציאות היום יומית בה הוא חי.

"חשבנו על דרך שתעביר את המחאה, אבל בצורה חיובית. אין לנו כל עניין בלפגוע עוד יותר בשגרת חייהם של התושבים באזור ולכן בחרנו להמנע מפעילות שפוגעת בחופש התנועה, אלא ככזו שמעודדת אותו." כך מסביר אלעד ארזי יוזם אירוע ריצת המחאה "החופש לרוץ". בשישי האחרון התאספו קבוצות הריצה השונות בלהבים לריצת מחאה משותפת בה השתתפו מאות תושבי האזור, בה ישמיעו את קולם נגד אובדן המשילות באזור. אלעד מסביר כי ריצה בקבוצה מאורגנת כאקט מחאתי בעלת קשר הדוק לסיבה לשמה כולם התכנסו, "ריצה היא אקט חופשי ומשחרר שלרוב מבוצע במקום פתוח ובטוח. בחרנו לרוץ יחד כדי לעודד אחד את השני ושתחושת הביטחון הקבוצתי תחזק את החברים."

אלעד מבהיר כי אירוע הריצה שנערך בשישי שעבר אינו האחרון. "אין לנו כוונה להפסיק את המחאה ואירועי הריצה המשותפת, עד שתחושת הביטחון הכללית תשוב לחיי התושבים באזור. אני קורא לתושבים ורשויות נוספות באזור להצטרף אלינו באירועים נוספים, בהם נוכיח את הכוח הרב שיש לקבוצה מאורגנת ומאוחדת של תושבים, אשר יחד עוזרים וערבים זה לזה ממש כמו בריצה משותפת."