הקמת קומפלקס של בריכות שחיה, ספורט, נופש ופנאי בשכונת פארק הנחל בבאר שבע יוצאת לדרך

פורסם מכרז יזמים לבניית הקומפלקס כאשר היזם הזוכה יפעל לתכנון, הקמה והפעלה של המרכז לתקופה של 25 שנה. עיריית באר שבע פרסמה מכרז להקמת קומפלקס של בריכות שחיה, ספורט, נופש ופנאי בפארק הנחל בעיר. מדובר במכרז D.B.O.T במסגרתו היזם הזוכה מתחייב לתכנן להקים ולהפעיל את המרכז החדש למשך 25 שנה.

הקומפלקס צפוי להשתרע על שטח של כ- 15 דונם והוא יכלול מתחם מקורה עם בריכה חצי אולימפית, ג'קוזי וסאונה, חדר כושר, חדרי אימונים, ג'מבורי ועוד… מתחם פתוח עם בריכה חצי אולימפית נוספת, בריכה לפעוטות, ובריכה ללימודי שחיה ומתחם ספורט פתוח הכולל – מגרשי טניס, מגרשי ספורט משולב, כדורעף חופים, פינות שעשועים לילדים ועוד… כמו כן הקומפלקס יכלול חניון גדול בשטח של כ- 4.5 דונם

רוביק דנילוביץ, ראש עיריית באר שבע מציין כי בשנים האחרונות באר שבע נמצאת בתנופת פיתוח אדירה והיא הולכת ומבססת את מעמדה כמטרופולין של הנגב.  אוכלוסיית העיר צפויה להכפיל את עצמה בשנים הבאות ובמסגרת הסכמי הגג נבנו וייבנו בעיר שכונות חדשות.  בנוסף, מתבצע חידוש של השכונות הוותיקות. לצד התוספת של עשרות אלפי יחידות חדשות, העירייה מקדמת פיתוח של מקורות תעסוקה מתקדמים ומגוונים בראשם פארק ההייטק ברובע החדשנות, פיתוח תשתיות תחבורה, הקמת פארקים מוסדות חינוך מתקדמים, עוגני תרבות בילוי ופנאי ועוד. 

שכונת פארק הנחל היא אחת מהשכונות החדשות היפות והגדולות בישראל. בשכונה המשתרעת על שטח של כ־1,150 דונם נבנו ונבנות למעלה מ – 5000 יח"ד החל בבניינים בני שמונה קומות וכלה בבתים צמודי קרקע והיא צפויה לאכלס בשנים הקרובות למעלה מ – 40,000 תושבים. בשכונה הוקם פארק מטרופוליני הכולל את אגם המים המלאכותי הגדול בארץ וספורטק ייחודי. כן מוקמים לצד האגם, פארק צפרות, מתחמי בילוי ופנאי ואטרקציות נוספות. 

שכונת הפארק. צילום: עיריית באר שבע

במכרז רשאים להשתתף קבלנים רשומים בפנקס רשם הקבלנים בענף 100 (בניה) בסיווג ג' 5 וכן נדרשים לעמוד בתנאי סף נוספים. על פי תנאי המכרז, היזם יקבל מהעירייה מענק בסך של 2.7 מיליון ₪ להשתתפות בהוצאות ההקמה. מעבר לכך היזם יידרש לשאת בכל הוצאות התכנון, ההקמה וההפעלה, לרבות בתשלום חודשי לעירייה.  בתמורה יקבל היזם הרשאה להפעלת מרכז הספורט וייהנה מהכנסות המרכז לתקופה בת 25 שנה ובסיומה יוחזר מרכז הספורט לעיריית באר שבע.

הטבות לתושבי העיר בהרשמה למרכז: המרכז יהיה פתוח בכל ימות השנה, שבעה ימים בשבוע (למעט יום כיפור). היזם  יהא רשאי לקבוע במשך כל תקופת ההפעלה את דמי המנוי ודמי הכניסה החד -פעמיים למשתמשי מרכז הספורט. המרכז צפוי לשרת בעיקר את תושבי באר שבע וכך נקבע בתנאי המכרז כי לפחות 80% ממכסת המינויים תישמר לתושבי העיר. בנוסף יונהג מחירון מיוחד לתושבי העיר שיקנה להם הנחה של 12% לפחות.